Advent 4. vasárnapja

Olvasmány Izajás próféta könyvéből (Iz 7,10-14)

Azokban a napokban:

Így szólt az Úr Acház királyhoz: „Kérj magadnak jelet az Úrtól, a te Istenedtől, akár az alvilág mélységeiből, akár felülről a magasból.” De Acház így válaszolt: „Nem kérek jelet, és nem kísértem az Urat.” Erre Izajás próféta azt mondta: „Halljátok hát, Dávid háza! Nem elég nektek, hogy próbára teszitek az emberek türelmét, még az én Istenem türelmét is próbára teszitek? Ezért az Úr maga ad nektek jelet: Íme, a szűz fogan, fiút szül, és Emmánuelnek nevezi, ami annyit jelent: Velünk az Isten.”

Ez az Isten igéje.

Szentlecke Szent Pál apostolnak a rómaiakhoz írt leveléből (Róm 1,1-7)

Testvéreim!

Pál, Krisztus Jézus szolgája és meghívott apostola köszönt benneteket!

Isten kiválasztott az ő evangéliumának hirdetésére, amelyet prófétái által a szent iratokban előre megígért, Fiáról, Jézus Krisztusról, a mi Urunkról. Ő test szerint Dávid nemzetségéből származott, a szentség Lelke szerint azonban a halálból való feltámadásával az Isten hatalmas Fiának bizonyult. Általa nyertük el a kegyelmet és az apostoli küldetést, hogy neve dicsőségére munkálkodjunk a hitért minden nép között. Ezek közé tartoztok ti is, akiket Jézus Krisztus meghívott. Üdvözlöm (Rómában) mindazokat, akiket az Isten szeret és a szentségre hívott. Kegyelem nektek és békesség Atyánktól, az Istentől, és Urunktól, Jézus Krisztustól.

Ez az Isten igéje.

Evangélium Szent Máté könyvéből (Mt 1,18-24)

Jézus Krisztus születése így történt:

Anyja, Mária, jegyese volt Józsefnek. Mielőtt azonban egybekeltek volna, kitűnt, hogy Mária gyermeket fogant méhében a Szentlélektől. A férje, József igaz ember volt, nem akarta őt megszégyeníteni, ezért úgy határozott, hogy titokban bocsátja el. Míg ezen töprengett, megjelent neki álmában az Úr angyala, és így szólt: „József, Dávid fia, ne félj attól, hogy feleségül vedd Máriát, mert a benne fogant élet a Szentlélektől van. Fia születik majd, akit Jézusnak nevezel, mert ő váltja meg népét bűneitől.”

Mindez pedig azért történt, hogy beteljesedjék, amit az Úr a próféta által mondott:

Íme, a Szűz gyermeket fogan és fiút szül,
és az Emmánuel nevet adják neki,
ami azt jelenti: „Velünk az Isten”.

Amikor József felébredt álmából, úgy cselekedett, amint az Úr angyala megparancsolta neki. Magához vette feleségét.

Ezek az evangélium igéi.

Templomi hirdetéseink
  • Hétfő reggel 6 órakor Piliscsabán a templomban orgonás rorate amit agapé követ.
  • Kedd reggel 6 órakor Piliscsabán a templomban lesz a záró gyertyafényes rorate amit agapé követ.
  • Szerdán, karácsony vigíliája, az ünnepi menetrend:
    • 15:00 Piliscsaba, pásztorjááték
    • 16:00 Pilisjászfalu, pásztorjáték
    • 16:00 Klotildliget, Greccio (pásztorjáték és kájoni szentmise)
    • 22:00 Pilisjászfalu, (éjféli) szentmise
    • 24:00 Piliscsaba, éjféli szentmise, utána trombitaszó és forraltbor a templom előtti téren.
  • Csütörtökön, karácsony napja, ami parancsolt ünnep:
    • 9:00 Klotildliget, ünnepi szentmise és borszentelés
    • 11:00 Piliscsaba, ünnepi szentmise és borszentelés
    • 18:00 Pilisjászfalu, ünnepi szentmise és borszentelés
  • Pénteken, karácsony másnapja, 11 órakor Piliscsabán lesz a szentmise.
  • Szombaton és vasárnap a megszokott időpontokban és templomokban lesznek a szentmisék.
  • Alpha Kurzus indítunk Piliscsabán: az Alpha egy beszélgetéssorozat a hitről, Jézusról, az életről, a másokkal való kapcsolatainkról. Mindezt könnyed vacsora, előadások, őszinte beszélgetések keretében, amire szeretettel várjuk a keresőket, nem hívőket és kétkedőket egyaránt. Az Alpha tíz egymást követő kedd esti alkalomból és egy hétvégéből áll, az első találkozás január 20-én 19 órakor lesz Klotildligeten a plébánián.
    Jelentkezni Majtényi Petránál lehet az alábbi emailcímen: csabalpha@gmail.com, illetve telefonszámon: +36 30 897 4598.
    A kijárathoz szórólapokat helyeztünk el, amiket magatokkal tudtok vinni. Szólítsátok meg a kereső ismerőseiteket, és ajánljátok nekik az Alphát!
  • Vasárnap Klotildligeten a 9 órakor kezdődő szentmisék után Teáház az árkádok alatt, Mindenkit szeretettel várnak a szervezők. A szervezésre Vida Józsefnél tudtok jelentkezni.
  • Megérkezett a betlehemi láng. Piliscsabán és Klotildligeten a templomból tudtok vinni lángot az otthonaitokba.
Imaszándék: a karácsony átéléséért